Valstybinė ne maisto produktų inspekcija dėl baldų kokybės gauna nemažai vartotojų skundų, kuriuose prašoma įvertinti jų kokybę, susigrąžinti pinigus už netinkamai pagamintus ar sumontuotus baldus.
 
Virtuvės baldus patartina rinktis apgalvotai ir atsakingai. Labai svarbu šių baldų spalvinė gama. Virtuvės baldai, kaip jokie kitos paskirties baldai, turi atlaikyti visas nepalankias baldų naudojimui situacijas, todėl svarbu atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių jie gaminami. Baldų korpusus patartina gaminti iš sintetiniu ar natūralaus medžio lukštu apdailintų medienos smulkinių plokščių (MDP), medienos plaušo plokščių (MDF) ar medienos skydų, fasadams naudoti baldinį stiklą, metalą, natūralų medį ir kitas medžiagas.
 
Prieš sudarant pirkimo ir pardavimo sutartį verta pasidomėti baldų saugą ir kokybę patvirtinančiais dokumentais. Patartina baldus užsisakyti pas tą pardavėją ar gamintoją, kuris turi baldams privalomą ne maisto prekės higieninį pažymėjimą, liudijantį, kad šie gaminiai atitinka higienos normų reikalavimus ir nekenkia žmogaus sveikatai. Baldai turėtų būti išbandyti pagal mechaninės saugos reikalavimus. Virtuvės baldams svarbu pakabinamų spintelių pritvirtinimo prie sienos įtaisų stiprumas, lentynų laikiklių ir stalčių bėgelių stiprumas, varstomų, atverčiamų, slankiojamų durų stiprumas ir ilgaamžiškumas, briaunų klijavimo stip-rumas, paviršių atsparumas aukštai temperatūrai, drėgmei ir įvairiems mechaniniams poveikiams. Sudarydami sutartį su pardavėju ar gamintoju, atidžiai perskaitykite jų siūlomos sutarties turinį, kur, be sutarties atlikimo terminų ir piniginių įsipareigojimų, turėtų būti tiksliai įvardytos baldų komplekto dalys ir jų matmenys, integruojamos ar atskirai perkamos buitinės technikos pavadinimai ir tipai, kitų priklausinių pavadinimai ir kiekiai. Patartina sutartyje surašyti visus svarbius reikalavimus baldams bei priklausiniams, kurie buvo aptarti su pardavėju ar gamintoju, taip pat nurodyti pasirinktas medžiagas ir jų spalvas pagal siūlomus pavyzdžius. Suderintas baldų brėžinys turėtų būti pridėtas prie sutarties. Reikia išsiaiškinti, ar baldų surinkimas bei montavimas įeina į siūlomą kainą, pasidomėti baldų garantijos laiku, naudojimo ir priežiūros instrukcija.
 
Baldų naudojimo garantijos trukmė turi būti suteikta raštu. Teisingai ir apgalvotai sudaryta pirkimo sutartis, kruopščiai pagaminti, tiksliai surinkti ir sumontuoti baldai užtikrins ilgą naudojimą ir nenuvils pirkėjo lūkesčių.
 
Dar keli patarimai perkant virtuvės baldus. Pagal vidutinius žmogaus ergonominius duomenis baldų darbo paviršius turėtų būti 850-900 mm aukštyje, pakabinamų spintelių nederėtų tvirtinti žemiau kaip 450 mm nuo darbo paviršiaus, kad būtų galima laisvai išdėstyti buitinius elektrotechnikos prietaisus. Aktyviausi virtuvės centrai - plautuvė, viryklė ir šaldytuvas - šeimininkės patogumui turėtų būti išdėstyti tarpusavyje ne mažesniu kaip 1,2 m ir ne didesniu kaip 2,8 m atstumu.