Pripažinkite, juk net ir jūs negalite neniurzgėti, kai po trečio puodelio kavos arba penkto bokalo alaus tenka mindžikuoti prie baro ar klubo tualeto durų laukiant, kol lyg tyčia lėtas žmogelis atliks savo reikalus. Ir ką jis ten taip ilgai veikia?!
Vadinasi, suprantate, su kokiomis kliūtimis galite susidurti įsirengę bendrą vonią ir tualetą. Kita vertus, tarsi koks nelabasis ausin kužda, kad šį sezoną ypač madingas didelis vonios kambarys kartu su tualetu.
 
Privalumai
Vonia ir tualetas vienoje patalpoje madinga: dauguma rekonstruojančiųjų savo būstą šias dvi patalpas sujungia į vieną. Šis sprendimas leidžia patenkinti sutuoktinių poreikį bendrauti. Įsivaizduokite, žmona maudosi, o jūs pritūpęs pasakojate jai kaip pakilo jūsų akcijų vertė biržoje arba tiesiog cituojate ištrauką iš laikraščio. Jeigu žiūrėsime iš praktiškosios pusės (kas mums puikiai sekasi), vienam kambariui reikia vienerių durų, tad sutaupome duris, skirtas tualetui. Be abejo, nereikėtų pamiršti ir asmeninės higienos, apie kurią plačiau pakalbėsime analizuodami „vonios–tualeto“ trūkumus. Nors negalime įrodyti, bet tikriausiai būna akimirkų, kai labai skubame užkąsti arba pažiūrėti žinių ir pasinaudoję tualetu, pamirštame nusimazgoti rankas. Kad tai kontroliuotume, nereikia primenančio užrašo ant veidrodžio – juk tualeto įrangą perkėlus į vonios kambarį pro kriauklę tikrai nepraeisime. Minėjome, kad šiuo metu bendras vonios ir tualeto kambarys yra madinga, be to, jame galima sukurti įspūdingesnį interjerą. Atskiram tualeto kambariui skirtą vietą galima panaudoti kur kas naudingiau: pavyzdžiui, pastatyti kokį senovišką krėslą, laikraščiams skirtą stovą, prisipirkti dar daugiau kūno lepinimui skirtų priemonių ir pan.
Bendra vonia ir tualetas labiau tinka mažai šeimai, kai gyvenama dviese. Turint kelis vaikus šias patalpas reikėtų atskirti.
 
 
Trūkumai
Pirmiausia prisiminkime situaciją prie bendro viešojo tualeto... Žinoma, mokėti už apsilankymą tualete jums nereikės, bet gali tekti palaukti. O juk būna situacijų, kai laukti tiesiog negalite (pavyzdžiui, beveik baigėsi reklaminė pertrauka arba jūsų kantrybė). Taigi trukdysite mėgautis SPA malonumais vonioje ne tik savo šeimos nariui, bet ir kankinsitės pats. Be to, gali nutikti ir taip, kad plūduriuodamas vonioje jūsų vyras (rečiau – žmona) užmigs. Ką daryti tokiu atveju – kiekvieno fantazijos ir asmeninis reikalas.

Dar vienas vonios–tualeto trūkumas – nemalonus kvapas. Juk būna, kad išsidėlioji ant vonios krašto putas, kremus, balzamus, želes ir visus kitus veiksmingus (brangius) preparatus, leidi į vonią vandenį,o čia, girdi, jau braižo duris kokia nebegalinti kentėti atžala. Nejaugi neleisi? Taigi užleidi aromatingų kvapų pilną vonios kambarį, bet kažkodėl ten grįžti nebesinori... Visi aromatai sugadinti!
 
Kaip rasti išeitį?
Jeigu jums nepatinka ankštas tualeto kambarys, nebūtina jį sujungti su vonia, kad atsirastų daugiau vietos. Ėjimo atbulomis į mažą tualetą išvengsite jį praplėtę koridoriaus sąskaita (standartinio išplanavimo bute). Taip pat tualetą galite padidinti įsigiję į sieną įmontuojamą bakelį ir pakabinamą klozetą – tai padės sukurti estetišką vaizdą. Na o jeigu vis dėlto nusprendėte sujungi vonią ir tualetą, pasirūpinkite gera ventiliacija. Ji ne tik padės išvengti pelėsių (ši problema dažnai iškyla drėgnose patalpose), bet ir atsikratyti nemalonaus kvapo. Dar geriau, jeigu vonios ir tualeto kambaryje yra netūrali ventiliacija – langas. Ir gražu, ir praktiška.