Jau seniai pastebėta, kad stebėdamas ugnį žmogus nusiramina, tad nenuostabu, jog dažnas trokštame savo namuose turėti tokį antidepresantą. Juolab kad tai taip pat bus ir puošni interjero detalė bei puikus šilumos šaltinis.

Rinktis židinį reikia labai atsakingai, tačiau jo pastatymas - dar atsakingesnis darbas.

Židiniai būna trijų pagrindinių tipų. Žinant kiekvieno jų pranašumus lengviau nuspręsti, kuris būtent tinka jūsų namams.

Malkiniai židiniai dėl kuro stygiaus, problemų su malkų atvežimu ir jų laikymu daugelyje šalių praktiškai nebenaudojami. Be to, malkiniai židiniai turi tokį šiuolaikiniam žmogui nemenku atrodantį trūkumą kaip būtinybė nuolat juos valyti - nieko nepadarysi, pelenai yra linkę kauptis. Taip pat tokie židiniai menkai šildo (didžioji dalis šilumos išlekia pro kaminą).

Dujiniai židiniai - gana nebrangūs ir saugesni, sulaiko daugiau šilumos. Dėl specialių nedegių (ir ekologiškų) metalų užtikrina nuolatinį liepsnojančių malkų efektą. „Malkas“ galima išsirinkti pagal savo skonį.

Elektriniai židiniai - dažniausias daugumos pirkėjų pasirinkimas. Juos labai lengva pastatyti, jie gerai šildo, nes skleidžia karšto oro srautus, turi temperatūros kontrolės funkciją - galėsite pasirinkti, kokią norite. Elektriniai židiniai gali būti naudojami kaip šildymo prietaisai, bet gali būti ir bet kokio interjero puošmena. Naudojimąsi jais labai palengvina nuotolinio valdymo pultas. „Malkos“ aprūpintos specialiu apšvietimu, tad galima nustatyti kokią tik norima „ugnį“ nuo atvirų liepsnų iki smilkstančių žarijų ir vėl įsiplieskiančios ugnies. Šios rūšies židiniams gaminami įvairūs priedai, papuošimai ir patobulinimai. Viena paskutinių naujovių - trimatis elektrinis židinys, suteikiantis galimybę stebėti ugnį iš trijų pusių.

Kaip minėta, židinio įrengimas yra labai svarbus. Šiam darbui būtina pasiruošti: išlyginti grindis, sienas. Jeigu nusprendėte statyti židinį ant medinių grindų, reikia iš anksto iškloti atitinkamą grindų plotą plytelėmis arba akmens plokštėmis.

Ne mažiau svarbu tinkamai paruošti sienas, prie kurių šliesis židinys: reikia išsiaiškinti, iš kokių medžiagų jos sumūrytos, jei yra galimybė, padengti karščiui atsparia medžiaga.

Iš principo galima pasistatyti židinį ir savo jėgomis, tačiau net ir tais atvejais, kai griežtai laikomasi instrukcijų, vėliau beveik visada tenka kreiptis į specialistus dėl visokių nesklandumų.

Kartais ir profesionalų pastatytus židinius tenka remontuoti. Pavyzdžiui, su laiku didelis karštis gali pažeisti galinę židinio sienelę, ji gali net suskeldėti. Įskilimus galima pabandyti užglaistyti ugniai atspariu mišiniu, bet dažniausiai tenka sienelę tiesiog pakeisti.